اخبار مرتبط
500 مگاوات نیروگاه در اهواز ساخته می شود
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با اشاره به تفاهم نامه احداث 10 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی بین وزارت نیرو و صمت، گفت: 500 مگاوات از این تفاهم نامه توسط فولاد خوزستان در اهواز ساخته خواهد شد.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با اشاره به تفاهم نامه احداث 10 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی بین وزارت نیرو و صمت، گفت: 500 مگاوات از این تفاهم نامه توسط فولاد خوزستان در اهواز ساخته خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، کیومرث زمانی در خصوص جلسه تفاهم نامه احداث 10 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی که صبح امرز دوشنبه (19 مهرماه) با حضور "علی‌اکبر محرابیان" وزیر نیرو و "سیدرضا فاطمی امین" وزیر صنعت، معدن تجارت و حضور ویدئو کنفرانسی محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان برگزار شد، بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه بین این وزارت خانه ها مقرر شده 10 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی پربازده جهت تامین برق پایدار صنایع کشور توسط شرکت های زیر مجموعه وزارت صمت در قالب 13 ساختگاه نیروگاهی احداث گردد.
وی با بیان اینکه 500 مگاوات این تفاهم نامه توسط شرکت فولاد خوزستان در اهواز احداث خواهد شد، افزود: مطابق این تفاهم نامه بسته های حمایتی جهت سرمایه گذاران (صنایع) پیش بینی شده تا این صنایع که عمدتا صنایع فلزی هستند برق مورد نیاز خود را توسط نیروگاه اختصاصی خود تامین کنند و مازاد برق تولیدی را به شبکه بفروشند.
معاون تحقیقات و برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: این بزرگترین پروژه نیروگاهی در کشور است که هم زمان 13 نیروگاه ظرف 3 سال احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
زمانی اظهار داشت: شرکت برق منطقه ای خوزستان همکاری کاملی با مشاور پروژه نیروگاهی فولاد خوزستان در اهواز به عمل آورده و به زودی مطالعات اتصال به شبکه تایید و جهت اخذ مجوز به وزارت نیرو ارسال خواهد شد.
وی بیان کرد: با احداث این نیروگاه 500 مگاوات برق مصرفی فولاد خوزستان از روی شبکه برق اهواز برداشته خواهد شد و ظرفیت آزاد شده در اختیار مردم خوزستان به ویژه کلانشهر اهواز قرار خواهد گرفت.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور تصریح کرد: جهت اتصال این نیروگاه نیاز به احداث خط و پست 400 کیلو ولت آرنا بوده که با پیش بینی برق منطقه ای خوزستان در قرارداد فولاد خوزستان، عملیات احداث آن با هزینه ای بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان از سال 97 شروع شده و پیش بینی می شود تا قبل از تابستان 1401 بطور کامل وارد مدار شود و زیرساخت های اتصال نیروگاه را فراهم می کند.
زمانی گفت: همچنین در این جلسه بنا به گفته وزیر نیرو مقرر شده 35 هزار مگاوات نیروگاه در 4 سال آینده در کشور احداث و راه اندازی شود.

تمام/
تاریخ:
1400/07/19
ساعت:
13:27
کد خبری:
1394
تعداد بازدید صفحه:
461
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • نیروگاه تولید برق_0
  • احداث نیروگاه_0

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal