اخبار مرتبط
دیدار مدیران صنعت برق خوزستان با نماینده ولی فقیه در استان؛ موضوع: مدیریت مصرف برق
رئیس کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با ارائه گزارشی از وضعیت صنعت برق استان، خواستار همکاری ائمه جماعات و روحانیون در اطلاع رسانی برای کاهش مصرف برق شد.

رئیس کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با ارائه گزارشی از وضعیت صنعت برق استان، خواستار همکاری ائمه جماعات و روحانیون در اطلاع رسانی برای کاهش مصرف برق شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد، با تشریح آخرین وضعیت صنعت برق استان، گفت: نسبت به سال قبل افزایش دما داشته ایم و خشکسالی و کاهش آورد سدها باعث شده تا تولید برق در نیروگاه های برق آبی کاهش پیدا کند و توازن تولید و مصرف برق بهم بخورد.

وی افزود: در این شرایط اگر بتوانیم با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مشترکین خانگی، مصرف برق در این حوزه را 20 درصد کاهش دهیم می توانیم از این بحران عبور کنیم و اگر این رعایت مصرف صورت نگیرد احتمال خاموشی های ناخواسته در شبکه وجود دارد.

رئیس کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان ادامه داد: با توجه به ارتباط ائمه جماعات و روحانیون با مردم و ظرفیتی که در این زمینه وجود دارد، این درخواست را داریم که در خصوص کاهش مصرف برق به مردم اطلاع رسانی کنند تا مصرف برق کاهش پیدا کند.

دشت بزرگ اظهار داشت: اگر با اطلاع رسانی بتوانیم بار سرمایشی را کمتر کنیم و دوکولرها یکی از کولرهای خود را در ساعت های اوج از مدار خارج کنند فشار کمتری به شبکه وارد و پایداری شبکه حفظ می شود.

وی تصریح کرد: تمام اقدامات لازم در بخش های انتقال و توزیع در شبکه انجام شده و وضعیت شبکه بطور لحظه ای رصد می شود تا حوادث ناخواسته سریع مدیریت شوند و خاموشی ها برطرف شوند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز نیز در این جلسه با اشاره به نقش برق در زندگی خوزستانی ها از اقدامات و گزارش ارائه شده تشکر کرد و بر همکاری ائمه جماعات در اطلاع رسانی به مردم تاکید کرد.

در این جلسه مدیران عامل شرکت های توزیع نیروی برق خوزستان و اهواز و معاونین برنامه ریزی و تحقیقات و بهره برداری برق منطقه ای خوزستان حضور داشتند.

تاریخ:
1400/03/12
ساعت:
16:56
کد خبری:
1323
تعداد بازدید صفحه:
601
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal