اخبار مرتبط
تشریح راهکارهای بهینه سازی مصرف برق در سمینار مدیریت مصرف
با هدف کاهش مصرف برق، سمینار مدیریت مصرف بهینه انرژی با حضور مشاورین دستگاه های اجرایی شهر اهواز و بانوان شرکت برق منطقه ای خوزستان در این شرکت برگزار شد.
با هدف کاهش مصرف برق، سمینار مدیریت مصرف بهینه انرژی با حضور مشاورین دستگاه های اجرایی شهر اهواز و بانوان شرکت برق منطقه ای خوزستان در این شرکت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، مشاور مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان در امور زنان و خانواده در این سمینار آموزشی گفت: کشور ما یک درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد اما 2 درصد فراورده های نفتی را مصرف می کند و در مقایسه با میانگین جهانی 4 تا 5 برابر بیشتر سوخت مصرف می کند.
شهناز احمدی روزبهانی با بیان آنکه رشد مصرف انرژی در کشور ما طی 10 سال گذشته 3 برابر نرخ جهانی بوده است، افزود: رسیدن به رفاه و آسایش میسر نیست مگر آنکه شیوه های درست مصرف کردن را بیاموزیم و خانواده ها در آموزش فرهنگ صحیح مصرف به فرزندان خود تلاش کنند.
وی ادامه داد: مطابق آمار یک سوم مصرف برق کشور مربوط به مصارف خانگی است و زنان نقش مهمی در کنترل و کاهش مصرف بی رویه انرژی دارند، بنابرین باید از خودمان شروع کرده و با اصلاح الگوی مصرف به استمرار استفاده از منابع و انرژی ها کمک کنیم.
رئیس گروه مطالعات مدیریت مصرف و تلفات شرکت برق منطقه ای خوزستان به عنوان سخنران این سمینار، انرژی را به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل برای شکل گیری و پیشرفت جوامع صنعتی معرفی کرد و گفت: امروزه میزان دسترسی کشورها به منابع گوناگون انرژی نشانگر پتانسیل های پیشرفت و قدرت سیاسی و اقتصادی آنها می باشد.
احمد حبیبیان ادامه داد: 69 درصد از مصرف برق در ساعت های پیک مربوط به بخش های خانگی، تجاری و عمومی بوده که نیاز به انجام راهکارهای بهینه سازی در سیستم های سرمایشی در هنگام خرید، نصب، بهره برداری و تعمیرات دارند.
در ادامه این سمینار رئیس گروه مطالعات مدیریت مصرف و تلفات شرکت، دلایل رشد مصرف انرژی الکتریکی، سهم لوازم برقی از مصارف خانگی در فصل گرم، خرید و تعمیرات کولرهای گازی و دیگر وسایل برقی خانه و مزایای استفاده از برچسب انرژی با صرفه جویی زیاد را تشریح کرد.
همچنین محسن ارفاق مدیر دفتر مدیریت انرژی شرکت برق منطقه ای خوزستان در این سمینار اطلاعاتی در زمینه وضعیت شبکه تولید و مصرف برق، لزوم مصرف بهینه برق و راهکارهای صرفه جویی و استفاده از انرژی های نو برای حاضرین ارائه کرد.
تمام/
تاریخ:
1397/04/16
ساعت:
09:23
کد خبری:
607
تعداد بازدید صفحه:
216
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
امور زنان و خانواده
تصاویر مرتبط

  • 2_0
  • 3_0

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal