اخبار مرتبط
افتتاح همزمان سه پروژه برق منطقه ای خوزستان در شوش
به صورت همزمان سه پروژه ی برقی فاز اول پست 132.33 کیلو ولت دانیال، فاز اول پست 132.33 کیلو ولت حسن درویشی و ورود و خروج خط 132 کیلو ولت چغازنبیل – دانیال در پست درویشی در شهرستان شوش افتتاح شد.
به صورت همزمان سه پروژه ی برقی فاز اول پست 132.33 کیلو ولت دانیال، فاز اول پست 132.33 کیلو ولت حسن درویشی و ورود و خروج خط 132 کیلو ولت چغازنبیل – دانیال در پست درویشی در شهرستان شوش افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، مدیرعامل این شرکت در این آیین که با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم شوش در مجلس و مسئولین محلی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در مجموع در این سه پروژه 225 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.
محمود دشت بزرگ گفت: ظرفیت فاز اول پست دانیال 50 مگا ولت آمپر و ظرفیت فاز اول پست درویشی 30 مگا ولت آمپر است و در مجموع 80 مگا ولت آمپر امروز برق شهرستان شوش افزایش ظرفیت پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ظرفیت پست های دانیال و درویشی به 100 مگا ولت آمپر افزایش ظرفیت پیدا می کند، تصریح کرد: قرار دادهای توسعه این دو پست منعقد شده و عملیات اجرایی آنها آغاز شده تا در فازهای بعدی ظرفیت هر پست به 100 مگا ولت آمپر افزایش پیدا کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان بیان کرد: طول خط انتقال 132 کیلو ولت دو مداره چغازنبیل- دانیال در پست درویشی 17 کیلومتر مدار است و برای اینکه رینگ شبکه برق شوش تکمیل شود یک خط 56 کیلومتری از پست درویشی به پست پیام دزفول با ارزش سرمایه گذاری پنج هزار و ششصد میلیارد ریال اجرا می شود.
دشت بزرگ با بیان اینکه در سه سال گذشته پنج ترانسفورماتور جدید در پست های برق شهرستان شوش نصب شده است، افزود: با افتتاح این دو پست بارگیری از تاسیسات برق این شهرستان که 76 درصد بوده به 60 درصد می رسد و با توسعه های آتی بارگیری به زیر 50 درصد کاهش پیدا می کند و پایداری شبکه برق شهرستان شوش برای چند سال آینده تضمین می شود.
استاندار خوزستان نیز در این آیین با تشکر از اقدامات انجام شده در صنعت برق استان، گفت: یکی از دغدغه های همیشگی سرمایه گذاران تامین برق مورد نیاز آنها بوده است که با اقدامات انجام شده در صنعت برق خوزستان و توسعه شبکه این مشکل به حداقل رسیده است.
غلامرضا شریعتی با بیان اینکه بعد از مشکلات ریزگردها و خاموشی ها به وجود آمده 20 هزار میلیارد ریال در صنعت برق خوزستان سرمایه گذاری صورت گرفته یا در حال انجام است، تصریح کرد: با مدیریت علمی مدیران برق استان هر روز یک پروژه افتتاح می شود یا پایداری برق منطقه ای افزایش پیدا می کند.
وی تاکید کرد: اگر با همین روند و جدیت ادامه دهیم برای چند سال آینده مشکل پایداری شبکه برق استان برطرف و تامین برق برای سرمایه گذاری و مشترکین خانگی تضمین خواهد شد.
تمام/
تاریخ:
1398/05/20
ساعت:
10:12
کد خبری:
899
تعداد بازدید صفحه:
352
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • برق_0
  • شوش_0
  • برق _0

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal